• INFORMACJE OGÓLNE

•

Celem programu Aktywna Tablica w latach 2020-2024 jest wyposażenie szkół w nowoczesny sprzęt, który umożliwi uczniom rozwijanie kompetencji niezbędnych w społeczeństwie informacyjnym.

Rozporządzenie  Rady Ministrów z dnia 23 października 2020 r. w sprawie szczegółowych warunków, form i trybu realizacji Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2020–2024 – „Aktywna tablica” określa:

zakres i formę finansowego wspierania organów prowadzących szkoły podstawowe, szkoły ponadpodstawowe dla dzieci i młodzieży: licea ogólnokształcące, technika, branżowe szkoły I stopnia, szkoły artystyczne realizujące kształcenie ogólne w zakresie szkoły podstawowej lub liceum ogólnokształcącego oraz specjalne ośrodki szkolno-wychowawcze dla uczniów niewidomych lub słabowidzących w obszarze rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych realizowanego na podstawie Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2020–2024 – „Aktywna tablica”, ustanowionego uchwałą nr 151/2020 Rady Ministrów z dnia 23 października 2020 r., zwanego dalej „Programem”.

Szkoła Podstawowa w Bożem dnia 27.10. 2020 r. złożyła  ponownie wniosek o udzielenie wsparcia finansowego w zakresie w.w. programu rządowego ,,Aktywna Tablica”  w roku 2020 na zakup laptopów z pełnym wyposażeniem (dyskami zewnętrznymi CD, głośnikami, słuchawkami na uszy), który został pozytywnie rozpatrzony.

Koszt całkowity = 17 500,00 zł

Wnioskowana kwota wsparcia finansowego  = 14 000,00 zł

Wkład własny Gminy Mrągowo = 3 500,00 zł.

Laptopy  wraz z pełnym wyposażeniem zakupione w ramach programu „Aktywna tablica” pozwolą na udoskonalenie zajęć lekcyjnych i pozalekcyjnych (kół zainteresowań, zajęć wyrównawczych przedmiotowych, zajęć sportowych itp.), wpłyną na podniesienie jakości pracy szkoły w sferze dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej. Umożliwią wdrażanie nowych form i metod nauczania oraz efektywniejsze planowanie procesu lekcyjnego dzieci ze szczególnymi potrzebami edukacyjnymi. Programy edukacyjne w monitorach udoskonalą prace nauczycieli i przyczynią się do rozwijania zainteresowań uczniów. Zakupione urządzenia i programy będą wykorzystywane podczas zajęć lekcyjnych i pozalekcyjnych, rozwijających zainteresowania uczniów oraz spotkania z rodzicami.

Pozyskane pomoce dydaktyczne poprzez wizualizację i interaktywność posłużą wsparciu procesu dydaktycznego naszych uczniów. Dodatkowe wyposażenie z dostępem do Internetu dla uczniów pozwoli im w sposób pełniejszy, bardziej aktywny i z większym zaangażowaniem pracować na lekcjach, pozytywnie wpłynie na koncentrację i współpracę między uczniami.