Szkolny Kodeks TIK

1. Technologię Informatyczno-Komunikacyjną (TIK) wykorzystujemy na lekcjach, zajęciach pozalekcyjnych oraz w domu.
          2. Z zasobów TIK korzystamy rozsądnie, krytycznie i bezpiecznie, przestrzegając
            praw autorskich.
          3. Dostęp do nieodpowiednich i niebezpiecznych treści jest zablokowany odpowiednim oprogramowaniem.
          4. Uczniowie i nauczyciele nie mogą zmieniać legalnego oprogramowania
            zainstalowanego w urządzeniach ani go modyfikować.
          5. Informacje uzyskane z sieci konfrontujemy z wiadomościami z innych źródeł
            (podręczniki, prasa, itp.).
          6. Wykorzystując informacje pochodzące z różnych źródeł zawsze podajemy skąd pochodzą i kto jest ich autorem.
          7. Nie publikujemy w Internecie rzeczy, które mogą wyrządzić krzywdę, sprawić
            przykrość innym lub których w przyszłości możemy się wstydzić.
          8. Nie fotografujemy, nie nagrywamy osób, które nie wyraziły na to zgody.
          9. Pamiętamy, że w sieci nie jesteśmy bezkarni i anonimowi.
          10. Nauczyciele i uczniowie wymieniają się adresami stron przy pomocy których
            można wspomóc sposób uczenia się.
          11. Wymieniamy się doświadczeniami i wzajemnie się uczymy.
          12. Korzystamy ze stron zaaprobowanych przez dorosłych – rodziców, opiekunów,
            nauczycieli.
          13. Wszyscy dbamy o bezpieczeństwo i dobry stan sprzętu TIK (komputery, laptopy, projektory, tablice interaktywne, aparaty, itp.), a także o bezpieczeństwo danych osobowych i informacji dotyczących szkoły.