• MISJA NASZEJ SZKOŁY:

Nie dryfujemy bez celu, lecz płyniemy zgodnie z wyznaczonym kierunkiem.

WIZJA:

Nasza szkoła to STATEK.

Kadłub to wartości, które są fundamentem naszej szkoły. Wierzymy, że wszystkie dzieci mają prawo do pełnego rozwoju w szczęśliwym, przyjaznym i bezpiecznym środowisku, w atmosferze sprzyjającej wzajemnemu szacunkowi,  uprzejmości i trosce o innych. Kadłub cechuje  duża wytrzymałość w stosunku do obciążeń, na które jest narażony każdego dnia.

Maszt to nasze działania, które ścisłe są związane z kadłubem.  Tak jak maszt sięgamy wysoko, rozwijamy swoje kompetencje i stawiamy sobie wyzwania.  W celu zwiększenia niezatapialności, nasz statek jest wzmocniony poprzez programy i projekty profilaktyczne. Promujemy zdrowy styl życia oraz troskę o naturalne środowisko.

Za sterem stoi kapitan –dyrektor. Dba by statek dopłynął bezpiecznie do celu i aby nie rozbił się o skały. Ocenia zagrożenia, motywuje załogę i zapewnia komfort podróżowania.

Załoga to wszyscy pracownicy szkoły, którzy są podporą dla uczniów i rodziców. Tworzymy zgrany zespół, w którym każdy dobrze się czuje i jest ważny.  Wspólna praca i wysiłek całego zespołu sprawia, że nie ma buntu a statek trzyma się wyznaczonego kierunku.

Pasażerowie to nasi uczniowie, którzy corocznie wybierają się z nami w długi rejs, pełen wyzwań i nowych oczekiwań.  Stwarzamy wszystkim uczniom równe szanse wszechstronnego rozwoju w duchu wzajemnej akceptacji i życzliwości.  Dążymy, aby absolwenci, którzy opuszczają nasz statek byli otwarci i twórczy, odpowiedzialni i empatyczni,  posiadali wiarę we własne możliwości i pragnęli dalszego rozwoju.