Program Edukacyjny „Ratujemy i Uczymy Ratować"

Bicie rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą liczbę osób odbędzie się

16.10.2018 r. od godziny 12:00 do godziny 12:30

w Szkole Podstawowej w Bożem.

Program Edukacyjny „Ratujemy i Uczymy Ratować” dotarł już do wszystkich szkół podstawowych w Polsce. Dzięki Wam i Fundacji WOŚP wszystkie dzieci mają szansę uczyć się pierwszej pomocy. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę ze skali tego projektu.  Jest to absolutny rekord świata, gdyż Polska jest pierwszym krajem na świecie, w którym wprowadzono na tak ogromną skalę naukę podstawowych czynności ratujących życie do szkół podstawowych. Skłania to nas do podejmowania kolejnych wyzwań.

Chcemy wspólnie  pobić rekord w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą ilość osób. Pragniemy 16 października, czyli w czasie “Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca”- pokazywać całej Europie, że wszystkie polskie dzieci już w szkole podstawowej uczą się podstawowych czynności ratujących życie (czyli uciśnięć i wdechów na fantomach przekazanych przez WOŚP).

W 2017 roku w akcji wzięło 85 100 uczestników.

Zapraszamy rodziców, dziadków i pozostałych członków rodziny do wzięcia udziału w akcji. Każdy uczestnik akcji musi wyrazić zgodę na opublikowanie wizerunku, ponieważ akcja będzie uwieczniona na nagraniu oraz na zdjęciach.

Prosimy o wcześniejsze potwierdzenie udziału i podpisanie zgody o przetwarzaniu danych u p. W. Kowalczyk.