Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

W piątek 28.09.2018r. w naszej szkole odbył się VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (World Multiplication Table Day - WMTDay) to bezpłatna akcja edukacyjna. Odbywa się w ostatni piątek września. W tym roku – 28 września szkoły z różnych stron świata będą uczestniczyć w tym wydarzeniu.

Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.

Wszyscy, którzy zdali egzamin bezbłędnie otrzymali certyfikat „Eksperta tabliczki mnożenia”. Koordynatorem akcji była M. Piszczatowska.