• KONKURSY SZKOLNE

•

Uczniowie klas IV – VIII wzięli udział w szkolnym konkursie matematycznym                                       „ MISTRZ TABLICZKI MNOŻENIA”.

Do konkursu przystąpiło 45 uczniów. Spośród nich najlepszą umiejętnością mnożenia i dzielenia w zakresie 1000 wykazali się:

I miejsce TOMASZ MAKUSZEK - kl. VIII

II miejsce MATEUSZ SZCZEPANIAK - kl. VIII

III miejsce WIKTOR KAMIŃSKI - kl. V

Wyróznienie otrzymali:  Kasia Riecke oraz Krzysztof Ostrowski.

Oni wiedzą, że umiejętność tabliczki przydaje się w codziennym życiu.

22.10.2019 r.  został przeprowadzony Klasowy  Konkurs Czytelniczy ze znajomości lektury ,, Akademia pana Kleksa” Jana Brzechwy. Wzięło w nim udział 7 uczniów klasy IV.

Zadaniem uczestników konkursu było:

-  rozwiązanie krzyżówki zawierającej 15 pytań z odczytaniem hasła - ,,Sekrety Pana Kleksa”,

- rozwiązanie  testu wielokrotnego wyboru zawierającego 26 pytań,

- poprawienie tekstu zawierającego błędne informacje dotyczące treści lektury,

- wypisanie czasowników z fragmentu lektury,

- poprawić ogłoszenie, aby zawierało prawdziwe informacje dotyczące treści lektury,

- wykonanie rysunku pana Kleksa.,

- przygotowanie stroju jednego z bohaterów lektury.

Za  poprawnie wykonane zadania uczeń mógł otrzymać 114 punktów.

Przyznano następujące miejsca:

I miejsce – Maja i Zuzanna Jaroszyńskie - Wolfram - 93pkt/114 pkt

II miejsce – Sara Jaroń - 91 pkt/114 pkt

III miejsce –  Lena Mikłasz - 83pkt/114 pkt

Laureaci otrzymali dyplomy i książki, natomiast pozostali uczestnicy konkursu – dyplomy za udział  i kolorowe motyle.

Najważniejszym symbolem Halloween jest pumpkin czyli dynia z wydrążonymi otworami, w środku dyni stawiamy lampion bądź świecę. Uczniowie z naszej szkoły również przygotowali dynie - lampiony  Jak zwykle dzieciaki wykazały się niesamowitą pomysłowością i kreatywnością. Każda dynia to orginalny lampion, który może być jesienną ozdobą ogrodu, domu lub upominkiem dla bliskich.

Wybór najciekawszej i najładniejszej dyni był niezmiernie trudnym zadaniem. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali niespodzianki. Natomiast zwycięzcy oprócz nagród otrzymali pamiątkowe dypolomy.

Oto laureaci konkursu w kategorii klas I - III

• Alicja Kiślak kl. II - I miejsce
          • Julia Kalinowska kl. II - II miejsce
          • Karol Tumas kl. III - III miejsce

laureaci w kategorii klas IV - VI:

• Patryk Lencer kl.V - I miejsce
          • Paulina Sawicka kl. VIII - II miejsce
          • Wiktor Stadnik kl. VI - IIImiejsce
          • Kinga Seklecka kl. V - III miejsce

KONKURS CZYTELNICZY DLA KLASY III – „ DZIECI Z BULLERBYN” 19.09.2019R.

W czwartek 19 września 2019r.  uczniowie klasy III przystąpili do konkursu czytelniczego pt. „Znam przygody dzieci z Bullerbyn”. Przed przystąpieniem do konkursu, samodzielnie w wyznaczonym czasie przeczytali całą książkę  A. Lindgren „Dzieci z Bullerbyn”. Następnie zmierzyli się z zadaniami konkursowymi w postaci testu wyboru. Uczniowie sprawnie poradzili sobie z zadaniami. Wykazali się bardzo dobrą znajomością przygód głównych bohaterów. Po dokładnym sprawdzeniu wszystkich prac konkursowych przyszedł czas na ogłoszenie wyników. Wyniki konkursu zostały ogłoszone 31 października. Laureatem konkursu została Karolina Polewacz.

KONKURS CZYTELNICZY DLA KLASY III – „ SZEWCZYK DRATEWKA”  21.10.2019r.

21 października 2019r. odbył się konkurs czytelniczy dla klasy trzeciej szkoły podstawowej związany z lekturą „Szewczyk Dratewka” Janiny Porazińskiej.

Uczniowie pięknie zaprezentowali znajomość lektury– rozwiązując doskonale test sprawdzający, który składał się z 27 pytań. Uczestnicy byli świetnie przygotowani. Laureatami zostali : Karolina Polewacz oraz Mariusz Stabrawa, którzy uzyskali maksymalną ilość punktów.  Zwycięzcom serdecznie gratulujemy Wszyscy zostali nagrodzeni książkami i dyplomami.