• WOŚP 2021 zbliża się wielkimi krokami.

    • Nasza szkoła już po raz kolejny została zgłoszona do mrągowskiego sztabu !  29. finał zagra już 10 stycznia 2021 roku dla laryngologii, otolaryngologii oraz diagnostyki głowy. Nasi wspaniali uczniowie ponownie zostaną wolontariuszami.

    • Zbiórka karmy dla podopiecznych Domku na prerii w Bożej Wólce.

    • Na początku listopada klasy 1-3 wzięły udział w akcji szkolnego koła wolontariatu. Dzięki zaangażowaniu naszych uczniów udało się zabrać karmę dla czworonożnych podopiecznych Domku na Prerii w Bożej Wólce. Podczas zajęć świetlicowych, uczniowie przygotowali piękne plakaty, promujące troskę o zwierzęta, zasady pielęgnacji oraz dowiedzieli się jak karmić zwierzęta domowe by zadbać o ich prawidłowy rozwój. 

    • Międzynarodowy Dzień Praw Dzieci 

    • 20 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. W związku z tym nasza szkoła została zgłoszona do projektu UNICEF „Szkoła z prawami dziecka”. Jego celem jest zwrócenie uwagi na znaczenie edukacji o prawach dziecka, zapoznanie dzieci i młodzieży z zagadnieniami dotyczącymi ich praw, a także wyróżnienie najaktywniejszych działaczy dbających o prawa dziecka wśród lokalnej społeczności.

     (zdjęcie z żółtym tłem)

    • "Słoneczniki"

    • Przedszkolaki z grupy BIEDRONKI realizują drugi pkt Projektu Edukacyjnego Kreatywny Przedszkolak Kreatywne Dziecko. Tym razem była to interpretacja obrazu Van Gogha "Słoneczniki".

    • Nauka to nie tylko książka czy ćwiczenia.

    •  Można się uczyć na różne sposoby. Tym razem uczniowie klasy VIII poznali kawałek świata a w zasadzie ten daleki świat zawitał do nich. Na lekcji geografii poznali różne ciekawostki dotyczące Japoni jak również mogli skosztować tradycyjnej japńskiej potrawy - sushi. Było nietypowo i naukowo.

    • Nasza szkoła bierze udział w akcji „Szkoła pamięta” .

    • Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności. Inicjatywa jest realizowana w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób akcja nawiązuje do polskiej tradycji świat zadusznych.

     https://dokumenty.men.gov.pl/1b7bd15c-ae3d-4e8a-8a1a-b7cbe45e80fe/szkolapamietagrafika.jpeg

      

    • 15.10.2020 r. - Światowy Dzień Mycia Rąk

    • 15 października dzieci z oddziału przedszkolnego obchodziły Światowy Dzień Mycia Rąk. Tego dnia dzieci przypomniały sobie zasady prawidłowego mycia rąk śpiewając i tańcząc do piosenki "Czyste ręce". Wykonały również doświadczenie, które pokazało dzieciom dlaczego mycie tak jest ważne.

    • Dzień Papieski 2020

    •          W październiku obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej podczas, którego wspominamy naszych nauczycieli, składamy życzenia, dziękujemy im za naukę i trud włożony w nasze wychowanie. Pamiętamy również o naszym wielkim Polaku, nauczycielu, Papieżu Janie Pawle II.

                 W tym roku XX Dzień Papieski obchodziliśmy 11 pażdziernika pod hasłem; "Totus Tuus" (Cały Twój). Słowa te związane są nie tylko z młodością Karola Wojtyły, ale również z z dojrzałym życiem Papieża i wyrażają Jego postawę wobec Boga i Maryi, a w konsekwencji do człowieka i całego świata.

     Maryja nas przybliża do Chrystusa, prowadzi nas do Niego, ale pod warunkiem, że przeżyjemy Jej tajemnicę w Chrystusie”. (Jan Paweł II, Dar i Tajemnica, Kraków 1996, s. 29).

     Postawa zawierzenia Maryi wynika z dwóch wydarzeń opisanych w Ewangelii wg św.Jana:

     1. Wesela w Kanie Galilejskiej (J 2, 1-12), gdzie Maryja mówi i do sług weselnych, i do każdego z nas: „Uczyńcie wszystko, cokolwiek [Jezus] wam powie” (J 2,5);
     2. Ukrzyżowania Jezusa (J 19,17-30) i słowach Zbawiciela wypowiedzianych wtedy do Maryi: „Niewiasto, oto syn Twój” (J 19,26) i do Jana Apostoła: „Oto Matka twoja” (J 19,27).

     Ciągle aktualnym przesłaniem Papieża jest więc wezwanie do zawierzenia Maryi, a Bogu przez Maryję. Matka Boża dzisiaj, podobnie jak w Kanie Galilejskiej, wskazuje na Jezusa jako Źródło zaspokojenia ludzkich braków, potrzeb, pragnień i tęsknot. Zachęca współczesnego człowieka do przyjęcia wiary nadającej sens codziennemu wędrowaniu. Postawa ta ukazuje godność człowieka oraz prowadzi do odważnej wolności i skłania do dawania świadectwa.

     Uczniowie naszej szkoły podczas katechezy mieli okazję oddać cześć i pogłębić swoją wiedzę na temat Jana Pawła II, jego nauki, pielgrzymowania. Starsze klasy brały udział w teście wiedzy o Papieżu, natomiast młodsze malowały portret Jana Pawła II. Najlepszą wiedzą w klasie VI wykazał się Paweł, w klasie VI Wiktoria, a w klasie VIII Karolina i Nikola.11 pażdziernika, w Dniu Papieskim kandydaci do bierzmowania oraz dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej wraz z rodzicami i Panią katechetką wzili udział we Mszy św. w kościele parafialnym w Szestnie.

                 W czwartek 22 października, w dniu wspomnienia Jana Pawła II zapraszam wszystkich uczniów i Rodziców do wspólnego obejrzenia w swoich domach filmu na You Tube o naszym Papieżu i odśpiewania pieśni; "Barka".

     Katechetka Alina Sternicka

    • 16.10.2020 r. - Akcja -BohaterON

    • Szkoła Podstawowa w Bożem włączyła się w akcję BohaterON- włącz historię. Jest to akcja realizowana przez wrocławskie Fundacje:  Fundację Rosa i Fundację Sensoria. BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Akcja polegała na zapoznaniu się z materiałami przesłanymi do szkoły od organizatora, przeprowadzeniu lekcji z wykorzystaniem w/w materiałów. Klasa VIII obejrzała film opowiadający o przebiegu Powstania Warszawskiego i rozwiązały quiz na ten temat. Uczniowie poznali także biogramy żyjących Powstańców i ich wspomnienia z obrony stolicy i walki z okupantem. Całoć projektu zakończono pianiem listu, wcielając się w uczestników tamtejszych wydarzeń. 

    • JESIENNA MAKIETA

    • Nasze przedszkolaki z grupy BIEDRONKI biorą udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym Kreatywny Przedszkolak - Kreatywne Dziecko. W miesiącu październiku wspólnie wykonały Jesienną Makietę.

    • 01.10.2020 r. - WARSZTATY TWORZENIA GIER BEZ PRĄDU ,,PRZYTUL WARMIĘ I MAZURY” PROWADZONE PRZEZ ANIMATORÓW FUNDACJI SZLANY KRASNOLUD

    • 1 października 2020r. uczniowie klas IV-VII Szkoły Podstawowej w Bożem realizowali projekt „Przytul Warmię i Mazury” Fundacji Szalony Krasnolud. Projekt jest realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach XII edycji programu „Patriotyzm Jutra”, której operatorem jest Muzeum Historii Polski. Program służy odkrywaniu, dokumentowaniu i upowszechnianiu wiedzy z zakresu historii Polski i wspiera inicjatywy angażujące społeczności w działania poświęcone pielęgnowaniu i promowaniu lokalnego dziedzictwa i kultury.

     Uczniowie uczestniczyli w  warsztatach tworzenia gier bez prądu, których tematem przewodnim była kultura lokalna, regionalna Warmii i Mazur, a przede wszystkim Bożego i okolicznych wsi. W czasie dwugodzinnych zajęć poszczególne grupy uczniów łączyły przyjemne i kreatywne (tworzenie projektu gry) z pożytecznym (poznawanie i pogłębianie lokalnej historii, tradycji).

      

      PROJEKT DOFINASOWANY Z:

     https://i1.wp.com/serwer1704703.home.pl/autoinstalator/wordpress1/wp-content/uploads/2017/08/warmia_mazury-logo-rgb-300x300.jpg?resize=300%2C300

      

     https://i2.wp.com/serwer1704703.home.pl/autoinstalator/wordpress1/wp-content/uploads/2017/08/bia%C5%82y-prostok%C4%85t-300x115.jpg?resize=300%2C115

      

     https://i0.wp.com/szalonykrasnolud.pl/wp-content/uploads/2017/08/PJ_RGB.jpg?resize=300%2C174

    • 30.09.2020 r. - Konkurs plastyczny pt. "Portret Pani Jesień"

    • 30 września 2020r. w świetlicy szkolnej odbył się konkurs plastyczny pt. "Portret Pani Jesień". Uczniowie wykorzystali elementy jesiennego krajobrazu, które zebrali podczas spaceru. Prace konkursowe wykonane zostały mieszanymi technikami, które wspaniale rozwijają kreatywność i zdolności manualne. 

    • 30.09.2020 r. - Dzień Chłopaka w grupie Biedronki

    • 30 września to wyjątkowy dzień dla chłopców z grupy Biedronki. Tego dnia w przedszkolu czekało na nich wiele niespodzianek. Chłopcy wzięli udział w turniej o medal Wzorowego Dżentelmena. Musieli wykazać się umiejętnościami z zakresu zasad savoir-vivre i wykonali te zadania wzorowo. Nie zabrakło również wspólnych zabaw przy muzyce i upominków wreczonych przez koleżanki z oddziału i odśpiewania "Sto lat".

    • 20.09.2020 r. - Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka w grupie BIEDRONKI

    • „Każdy przedszkolak dobrze wie,
     że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
     od najmłodszego, aż po starszaka,
     wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"

     20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce, bowiem Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka.  Nasze przedszkolaki obchodziły ten dzień  w poniedziałek 21 września. Tego dnia przedszkolaki samodzielnie zrobiły pyszne słodkości, które później wspólnie degustowały. Uczestniczyły również w zabawach z wykorzystaniem chusty animacyjnej oraz zmagały się z kolorowymi  balonami. Radość, śmiech i głośny doping uczestników świadczyły o wspaniałej zabawie. Nie zabrakło również zabawy przy muzyce. Na koniec przedszkolaki w podziękowaniu za wspólną zabawę i radośnie spędzony dzień otrzymały medal z okazji ich święta.

    • "Sprzątania świata"

    • We wrześniu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w fantastycznej akcji "Sprzątania świata". Przedsięwzięcie jest wspólną lekcją poszanowania środowiska. Celem akcji jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Dzięki zaangażowaniu uczniów udało się posprzątać między innymi teren wokół stadionu, budynku szkoły oraz plac zabaw.

    • Sprzątanie świata w oddziale przedszkolnym

    • 18 września 2020 r. Dzieci z oddziału przedszkolnego wzięły udział w akcji „Sprzątanie świata”. Tego dnia przedszkolaki poruszały na zajęciach tematykę związaną z koniecznością dbania o przyrodę i segregowania śmieci, po czym zaopatrzeni w rękawice jednorazowe i worki na śmieci, zadbały o porządek na terenie placu zabaw.

    • 15.09. 2020 r. - Dzień Kropki

    • 15 września 2020 r. przedszkolaki z grupy Biedronki i Słoneczka świętowały Dzień Kropki. To święto, które jest świetną okazją do pokazania wszystkim dzieciom jak są wspaniałe i dopp uświadomienia każdemu, jego wyjątkowych cech i talentów. W ramach obchodów tego święta dzieci obejrzały bajkę pt. „Kropka”, która była wstępem do rozmowy o wyjątkowych talentach każdego przedszkolaka. Tego dnia nie zabrakło również wielu zabaw i zadań, które wyłoniły nowe talenty 🙂. Na podsumowanie obchodów Dnia Kropki, każde dziecko otrzymało dyplom za udział w zajęciach.