• Sprzatanie Świata

• Akcja Sprzątanie Świata - Polska 2019
          23-27.09.2019r.

"Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!"

Temat tegorocznej edycji to "Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!"

Jak co roku podjęliśmy działania, dzięki którym nauczymy się nie tworzyć niepotrzebnych odpadów i będziemy stawać się coraz bardziej odpowiedzialnymi konsumentami, a w konsekwencji dzięki temu nie będziemy zaśmiecać ani w takim stopniu jak dotąd zużywać i niszczyć środowiska.

W tym roku szkolnym przedszkolaki oraz uczniowie kl. 4-8 sprzątali teren wokół szkoły, przystanki autobusowe i tereny wokół chodników, z których codziennie się korzysta. Wspólnymi siłami zebraliśmy sześć worków 60l śmieci, starą oponę i kilka szklanych butelek.

• SPRZĄTANIE ŚWIATA

•                          SPRZĄTANIE ŚWIATA

• „Nie śmiecimy – sprzątamy – zmieniamy!”  to przesłanie tegorocznej ogólnopolskiej akcji Sprzątania świata – Polska, do której jak co roku włączyła się nasza szkoła.

W piątek, 20 września 2019 r. uczniowie wszystkich klas razem z wychowawcami, udali się  na wyznaczone tereny, aby posprzątać zalegające tam śmieci.  Porządkowane były obszary przyszkolne, boisko, plac zabaw i droga do szkoły.  Wspólne sprzątanie śmieci było okazją do edukacji, promowania nieśmiecenia, a także wspólnego działania. Zachęcamy też na co dzień  do podejmowania działań,  dzięki którym nauczymy się nie tworzyć niepotrzebnych odpadów, nie będziemy więc zaśmiecać i  w takim stopniu jak dotąd zużywać i niszczyć środowiska.

• UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

• W dniu 2 września 2019 roku w Szkole Podstawowej w Bożem odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2019/2020. Wypoczęci, opaleni i pełni zapału do pracy uczniowie, wrócili do murów szkoły, aby z uśmiechem powitać nowy rok szkolny. Na wypełnionej sali gimnastycznej pani Dyrektor Grazyna Sasim powitała zaproszonych gości, nauczycieli, uczniów oraz ich rodziców i opiekunów. Pani Dyrektor życzyła, by nowy rok szkolny był czasem zdobywania wiedzy i umiejętności, rozwijania zainteresowań i pasji, a także pielęgnowania przyjaźni oraz współdziałania w grupie.