PROJEKTY/PROGRAMY
- PO 7 KONTYNENTACH ŚLADAMI NAJDZIWNIEJSZYCH ZWIERZĄT NA ŚWIECIE
- OGÓLNOPOLSKI PROJEKT EDUKACYJNY „WYZWANIA TEODORA” - 2020/21
- „MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY” − edycja 2020/2021
- „Uczuciometr inspektora Krokodyla” - 2020/21
- Projekt edukacyjny GWO pt: „Lepsza Szkoła”, są trzy „Sesje z plusem”. - 2020/21
- OGÓLNOPOLSKI PROJEKT EDUKACYJNY KREATYWNY PRZEDSZKOLAK KREATYWNE DZIECKO
- „CZYŚCIOCHOWE PRZEDSZKOLE”
- KONKURS CZYTELNICZY „POŻERACZE KSIĄŻEK klasa 3 - 2020/21
- „Przygotujmy lepszy świat”. 2020/21
- Udział uczniów klasy III w akcji „Czytanie ma moc”? - 2020/21
- PROGRAMUJEMY W SCRATCH JUNIOR - 2020/21
- Podsumowanie Code Week 2020 w SP w Bożem
- PROJEKKT INNOWACYJNY „CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki” II edycja- 2020/21
- KLASA III UKOŃCZYŁA I MODUŁ PROJEKKTU INNOWACYJNEGO „CZYTAM Z KLASĄ” MAŁA CHMURKA W KRAINIE DRZEW – 23.09.2020R. -21.12.2020r
- MAŁY INŻYNIER - PROGRAMOWANIE- 2019/20
- KLASA Z EMPATIĄ
- MAGICZNA MOC BAJEK
- MAŁY MIŚ I PRAWA DZIECKA
- EUROPEJSKI TYDZIEŃ KODOWANIA
- PROGRAM AKTYWNA TABLICA
- CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki
- BYĆ JAK IGNACY
- KLUB GIER PLANSZOWYCH
- PROJEKT KLIMATYCZNA KLASA
- NARODOWY PROGRAM CZYTELNICTWA
- INTERNET SZEROKOPASMOWY DLA SZKÓŁ
- MOJE MIASTO BEZ ELEKTROŚMIECI
- PROJEKT KOMPETENCJE NA START
- PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA
- Godzina Kodowania 3-10 grudnia 2018 r. w ramach Światowego Tygodnia Edukacji Informatycznej
- SPÓJRZ INACZEJ
SPRAWOZDANIE Z REALIZACJI INNOWACJI PEDAGOGICZNEJ
„ ZMIERZ UCZUCIA”
W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM
PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ W BOŻEM
GRUPA 5-6 LATKÓW
W ROKU SZKOLNYM 2020/2021
W roku szkolnym 2020/2021 w oddziale przedszkolnym została zrealizowana realizowana innowacja pedagogiczna „Zmierz uczucia” w oparciu o książkę „Uczuciometr inspektora Krokodyla.”. W zajęciach brały udział dzieci z grupy Słoneczka. Zajęcia odbywały się średnio dwa razy w miesiącu.
Celem głównym innowacji było zapoznanie dzieci ze światem ludzkich emocji poprzez warsztaty czytelnicze.
Wprowadzenie do innowacji to cykl zabaw integracyjnych związanych z poznawaniem siebie, swoich emocji i odkrywaniem, że wszystkie towarzyszące emocje są nam potrzebne, tylko powinniśmy nauczyć się ich rozpoznawania i kontrolowania ich poziomu. W ramach zajęć dzieci brały udział w spotkaniach czytelniczych – każde spotkanie opierało się na opowiadaniu z książki „Uczuciometr inspektora Krokodyla” i krótkich zadaniach do wykonania oraz zabawach (tematyka zabaw związana z aktualnie omawianym uczuciem). W trakcie zajęć dzieci korzystały z uczuciometru, co ułatwiało im nazywanie swoich uczuć, mierzenie i regulowanie ich poziomu. W ramach innowacji przygotowano wspólnie z dziećmi kącik książki, gdzie gromadziliśmy literaturę związaną z uczuciami. Dzieci stworzyły również kuferek emocji, gdzie zbierały przedmioty służące wyrażaniu emocji lub ich regulowaniu. Jako podsumowanie innowacji pedagogicznej, dzieci wzięły udział w quizie dotyczącym poznanych emocji oraz wykonały swój własny uczuciometr.
Wszystkiego, co naprawdę trzeba wiedzieć, nauczyłem się w przedszkolu – o tym jak żyć, co robić, jak postępować, współżyć z innymi, patrzeć, odczuwać, myśleć, marzyć i wyobrażać sobie świat”
Robert Fulghum
OGÓLNOPOLSKI PROJEKT EDUKACYJNY
„WYZWANIA TEODORA”
Projekt „Wyzwania Teodora” to sposób na przekazanie dzieciom, czasem prostych, ale bardzo ważnych umiejętności i wartości. A wszystko za sprawą z pozoru zwykłego bociana. Teodor chce, aby przedszkolaki zdobyły siedem sprawności, które uważa za najbardziej przydatne, dlatego wyznaczył siedem zadań do wykonania. Są one związane ze sportem, przygotowywaniem posiłku, okazywaniem pomocy, wyrażaniem emocji i uczuć, dbaniem o przyrodę, ale również znajdzie się coś dla małych artystów. Kto podejmie wyzwanie i poradzi sobie z zadaniem otrzyma odznakę, a gdy zbierze wszystkie, zostanie nagrodzony dyplomem profesora Teodora. Za udział w projekcie przedszkole otrzyma certyfikat miejsca sprzyjającego wszechstronnemu rozwojowi dziecka.
Projekt będzie realizowany od 5 października 2020 roku do 14 maja 2021 roku.
Głównym celem niniejszego projektu jest wspomaganie wszechstronnego rozwoju dziecka, ale także uświadomienie dzieciom, że o własny rozwój można dbać w każdym wieku, a pomoc okazywana innym jest równie ważna, jak troska o siebie samego. Natomiast wszelkie podejmowane działania mogą być kreatywnym wyzwaniem.